Elektryczny wózek inwalidzki z akumulatorami LiFePO4 Kon-TEC

Jacek, użytkownik elektrycznego wózka inwalidzkiego opowie o jego konstrukcji i codziennym użytkowaniu.  Więcej o wózkach elektrycznych napędzanych polecanymi przez nas akumulatorami LiFePO4 poniżej filmu. 

 

 

Nasze akumulatory 

Do wózków inwalidzkich polecamy w szczególności:

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 50Ah Kon-TEC 

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 75Ah Kon-TEC

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 100Ah Kon-TEC

 

W dzisiejszym świecie akumulatory litowo-jonowe odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach życia. Jednym z obszarów, w którym ich wpływ jest szczególnie widoczny i korzystny, jest branża wózków inwalidzkich. Baterie litowo-jonowe niosą ze sobą szereg zalet, które rewolucjonizują mobilność i komfort osób na wózkach inwalidzkich. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym zaletom i wyjaśnimy, dlaczego akumulatory litowo-jonowe są obecnie najpopularniejszym źródłem zasilania wielu nowoczesnych wózków inwalidzkich. 

 

1. Wyjątkowa produkcja energii: 

Baterie litowo-jonowe mają imponującą pojemność energetyczną. Oznacza to, że na jednym ładowaniu mogą wytworzyć znaczną ilość energii. Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oznacza to dłuższy dystans jazdy na jednym ładowaniu, co jest szczególnie istotne w życiu codziennym. Dzięki temu możesz pokonywać duże dystanse bez obawy o konieczność regularnego ładowania. 

 

2. Lekkość i waga: 

Akumulatory litowo-jonowe są znacznie lżejsze od tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które w przeszłości były powszechnie stosowane w wózkach inwalidzkich. Waga ta zmniejsza całkowitą masę wózka, ułatwiając użytkownikom kontrolę i jazdę. Niższa waga wpływa również na trwałość wózka i skraca czas załadunku. 

 

3. Długa żywotność i wydajność: 

Baterie litowo-jonowe są znane ze swojej długiej żywotności. Wytrzymują znacznie więcej cykli ładowania i rozładowania niż akumulatory konwencjonalne. Oznacza to, że użytkownicy wózków inwalidzkich mogą cieszyć się latami niezawodności i ograniczyć potrzebę wymiany akumulatorów. 

 

4. Szybkie ładowanie: 

Akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się krótkim czasem ładowania. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybko i wygodnie załadować swój wózek inwalidzki, bez długich przerw w korzystaniu z wózka. Szybkie ładowanie odgrywa kluczową rolę w życiu osób na wózkach inwalidzkich. 

 

5. Niskie koszty utrzymania: 

W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatory litowo-jonowe nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Nie ma potrzeby uzupełniania ich kwasem ani sprawdzania poziomu elektrolitu. Oznacza to, że użytkownicy oszczędzają czas i koszty konserwacji. 

 

6. Brak efektu pamięci: 

Baterie litowo-jonowe nie cierpią na tzw. „efekt pamięci”, który może wpływać na wydajność tradycyjnych baterii. Oznacza to, że użytkownicy mogą ładować akumulator w dowolnym momencie, niezależnie od stanu rozładowania, bez obawy o utratę mocy. 

 

7. Kompatybilność z obecną technologią: 

Baterie litowo-jonowe można łatwo zintegrować z nowoczesnymi technologiami, takimi jak systemy komunikacji i sterowania. Umożliwia użytkownikom monitorowanie stanu baterii i dostosowywanie parametrów ciężarówki za pomocą aplikacji mobilnych i innych narzędzi.

 

Baterie litowo-jonowe stanowią ogromny postęp w branży wózków inwalidzkich, poprawiając mobilność, trwałość i wydajność. Są bardziej przyjazne dla środowiska, nie wymagają skomplikowanej konserwacji i zapewniają użytkownikom komfort i niezawodność. Dzięki nim osoby na wózkach inwalidzkich mogą cieszyć się większą niezależnością i jakością życia.

Inne artykuły

Akumulator ECO LiFePO4 12V (12,8V)  Kon-TEC  100Ah 200Ah 300Ah
Nowe Akumulatory w bardzo dobrych cenach!

Nowa seria ECO. Bardzo dobra cena, Duże pojemności, BMS na pokładzie. 12V 100Ah // 12V 200Ah // 12V 300Ah. Nowe akumulatory miały swoją premierę podczas Live`u na kanale youtube u Mr Akumulatora

Kon-TEC akumulatory lifepo4 magazyny energii Międzynarodowe Targi Jachtowe, Osprzętu Jachtowego i Sportów Wodnych w Ptak Warsaw Expo
Targi Boat Expo 2023

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Jachtowe, Osprzętu Jachtowego i Sportów Wodnych w Ptak Warsaw Expo. 19 - 22 października 2023. Hala E5 Stoisko 38.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.