Elektryczny wózek inwalidzki z akumulatorami LiFePO4 Kon-TEC

Jacek, użytkownik elektrycznego wózka inwalidzkiego opowie o jego konstrukcji i codziennym użytkowaniu.  Więcej o wózkach elektrycznych napędzanych polecanymi przez nas akumulatorami LiFePO4 poniżej filmu. 

 

 

Nasze akumulatory 

Do wózków inwalidzkich polecamy w szczególności:

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 50Ah Kon-TEC 

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 75Ah Kon-TEC

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 100Ah Kon-TEC

 

W dzisiejszym świecie akumulatory litowo-jonowe odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach życia. Jednym z obszarów, w którym ich wpływ jest szczególnie widoczny i korzystny, jest branża wózków inwalidzkich. Baterie litowo-jonowe niosą ze sobą szereg zalet, które rewolucjonizują mobilność i komfort osób na wózkach inwalidzkich. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym zaletom i wyjaśnimy, dlaczego akumulatory litowo-jonowe są obecnie najpopularniejszym źródłem zasilania wielu nowoczesnych wózków inwalidzkich. 

 

1. Wyjątkowa produkcja energii: 

Baterie litowo-jonowe mają imponującą pojemność energetyczną. Oznacza to, że na jednym ładowaniu mogą wytworzyć znaczną ilość energii. Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oznacza to dłuższy dystans jazdy na jednym ładowaniu, co jest szczególnie istotne w życiu codziennym. Dzięki temu możesz pokonywać duże dystanse bez obawy o konieczność regularnego ładowania. 

 

2. Lekkość i waga: 

Akumulatory litowo-jonowe są znacznie lżejsze od tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które w przeszłości były powszechnie stosowane w wózkach inwalidzkich. Waga ta zmniejsza całkowitą masę wózka, ułatwiając użytkownikom kontrolę i jazdę. Niższa waga wpływa również na trwałość wózka i skraca czas załadunku. 

 

3. Długa żywotność i wydajność: 

Baterie litowo-jonowe są znane ze swojej długiej żywotności. Wytrzymują znacznie więcej cykli ładowania i rozładowania niż akumulatory konwencjonalne. Oznacza to, że użytkownicy wózków inwalidzkich mogą cieszyć się latami niezawodności i ograniczyć potrzebę wymiany akumulatorów. 

 

4. Szybkie ładowanie: 

Akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się krótkim czasem ładowania. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybko i wygodnie załadować swój wózek inwalidzki, bez długich przerw w korzystaniu z wózka. Szybkie ładowanie odgrywa kluczową rolę w życiu osób na wózkach inwalidzkich. 

 

5. Niskie koszty utrzymania: 

W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatory litowo-jonowe nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Nie ma potrzeby uzupełniania ich kwasem ani sprawdzania poziomu elektrolitu. Oznacza to, że użytkownicy oszczędzają czas i koszty konserwacji. 

 

6. Brak efektu pamięci: 

Baterie litowo-jonowe nie cierpią na tzw. „efekt pamięci”, który może wpływać na wydajność tradycyjnych baterii. Oznacza to, że użytkownicy mogą ładować akumulator w dowolnym momencie, niezależnie od stanu rozładowania, bez obawy o utratę mocy. 

 

7. Kompatybilność z obecną technologią: 

Baterie litowo-jonowe można łatwo zintegrować z nowoczesnymi technologiami, takimi jak systemy komunikacji i sterowania. Umożliwia użytkownikom monitorowanie stanu baterii i dostosowywanie parametrów ciężarówki za pomocą aplikacji mobilnych i innych narzędzi.

 

Baterie litowo-jonowe stanowią ogromny postęp w branży wózków inwalidzkich, poprawiając mobilność, trwałość i wydajność. Są bardziej przyjazne dla środowiska, nie wymagają skomplikowanej konserwacji i zapewniają użytkownikom komfort i niezawodność. Dzięki nim osoby na wózkach inwalidzkich mogą cieszyć się większą niezależnością i jakością życia.

Inne artykuły

Mój Prąd 6.0 już we wrześniu tylko z magazynami energii

Program „Mój Prąd 6.0” przewiduje dotacje nie tylko na instalacje paneli fotowoltaicznych, ale również na zakup magazynów energii. Oznacza to, że od września 2024 roku, aby uzyskać wsparcie finansowe, inwestorzy będą musieli zainstalować magazyny energii.

Kon-TEC na V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale 2024

Kon-TEC uczestniczy w V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale, które odbywają się od 14 czerwca do 16 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to jest największym tego typu spotkaniem dla branży rolniczej w Polsce i zyskało już rozpoznawalną markę w środowisku.

Relacja z BATTERY FORUM Poland 2024: Medal za Stoisko Targowe!

Nasza firma zdobyła medal za stoisko targowe na BATTERY FORUM Poland 2024! Podczas tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowaliśmy nowoczesne akumulatory LiFePO4, magazyny energii oraz systemy niskonapięciowe i wysokonapięciowe. Na naszym stoisku można był

Zapraszamy na BATTERY FORUM Poland 2024!

Odwiedź nas na Branżowych Targach Baterii i Technologii Magazynowania Energii i Zasilania - BATTERY FORUM Poland 2024! Zobacz innowacyjne akumulatory LiFePO4, magazyny energii i systemy nisko- oraz wysokonapięciowe. Spotkaj ekspertów i poznaj technologie

Międzynarodowe Targi Caravaningowe 2024

Szanowni Klienci i Partnerzy! Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Caravaningowe, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo Znajdziecie nas w Hali D na stoisku D2.12

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty