Jaki akumulator do jachtu? Jaki będzie najlepszy?

Żegluga morska i żegluga śródlądowa zyskują coraz większą popularność, stanowiąc ciekawą formę sportu i rekreacji, jak również będąc jednym z elementów gospodarki i przemysłu. Właściwe zasilanie jachtu jest kluczowe, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo na wodzie. I nie chodzi tu tylko o wykorzystanie energii elektrycznej do napędu silników, ale także do obsługi i zasilania rozbudowanych systemów pokładowych, obejmujących panele fotowoltaiczne, sprzęty będące na wyposażeniu jachtu, czy regulatory ładowania. W poniższym tekście przyjrzymy się temu, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru akumulatora do jachtu oraz przedstawimy kilka modeli, dostosowanych do specyficznych wymagań żeglarskich.

 

Akumulator do jachtu – dlaczego jego wybór ma tak duże znaczenie?

 

Wypływając na wody niezwykle ważna jest dbałość o właściwe zaopatrzenie jachtu. W tym kontekście, wybór odpowiedniego akumulatora staje się decyzją, która bezpośrednio wpływa na komfort, bezpieczeństwo i swobodę korzystania z bogatego wyposażenia pokładowego. Jacht bowiem to nie tylko środek transportu, ale także miejsce, gdzie chcemy cieszyć się komfortem i luksusem. Akumulator jest sercem systemu zasilania, który napędza wszystkie urządzenia pokładowe – od oświetlenia, przez nawigację, po sprzęt kuchenny. Właściwie dobrany gwarantuje, że nawet w odległych zakątkach mórz i oceanów oraz podczas trudnych warunków atmosferycznych, będziemy mieli dostęp do energii elektrycznej. Ponadto brak obaw o energię to swoboda w planowaniu tras i pełna kontrola nad przebiegiem przygody.

 

Jaki akumulator do jachtu wybrać – modele polecane z naszej oferty

 

Wśród różnorodności dostępnych na rynku rodzajów akumulatorów, wykonane w technologii LiFePO4, a więc akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe, wyróżniają się jako doskonałe rozwiązanie dla jachtów. Są one lekkie, odporne na zmienne temperatury oraz charakteryzują się wysoką gęstością energii. Marka Kon-TEC do takiego zastosowania oferuje następujące modele:

  • akumulator Kon-TEC KT-LFP12150  - oferuje wysoką liczbę cykli ładowania i rozładowywania, co jest kluczowe w przypadku zastosowań morskich, gdzie często występują cykle głębokiego rozładowania. Niezawodność tego akumulatora sprawia, że jest on idealnym wyborem dla jachtów, wymagających trwałego źródła energii;
  • akumulator Kon-TEC KT-LFP12200 - model ten oferuje większą pojemność w porównaniu do poprzednika, co sprawia, że jest doskonały dla jachtów o większym zapotrzebowaniu energetycznym;
  • akumulator Kon-TEC KT-LFP12300 – największa pojemność z tej serii sprawia, że model ten stanowi odpowiedź na potrzeby jachtów wyposażonych w zaawansowane systemy elektryczne. Zasilając urządzenia pracujące przy napięciu 230V, akumulator ten nie tylko dostarcza energii, ale zapewnia także stabilność i niezawodność.

Akumulatory do jachtu Kon-TEC, oparte na zaawansowanej technologii LiFePO4, bez wątpienia stanowią najlepszy wybór dla entuzjastów żeglarstwa, którzy oczekują najwyższej jakości, trwałości, niezawodności i wydajności. Jednakże, aby wybór akumulatora był optymalny, każdy użytkownik musi dokładnie określić swoje indywidualne potrzeby. Parametry planowanej trasy, rodzaj i ilość wyposażenia na jachcie, a także specyfikacje układu elektrycznego to kluczowe czynniki wpływające na decyzję dotyczącą pojemności akumulatora. Akumulatory marki Kon-TEC projektowane są z myślą o zaspokojeniu tych różnorodnych potrzeb, nawet w trudnych warunkach. Każdy z nich oferuje konkretne parametry, umożliwiając dopasowanie do indywidualnych wymagań jachtu.

 

Do jakiego typu urządzeń sprawdzą się polecane produkty?

 

Dokonując wyboru akumulatora do jachtu, należy zwrócić uwagę na specyfikę urządzeń, jakie zamierzamy zasilać. Proponowane powyżej modele, doskonale sprawdzą się do zasilania standardowego wyposażenia większości jachtów, w szczególności obsługi paneli fotowoltaicznych i kontrolera ładowania Victron Smartsolar, zasilania czajników elektrycznych oraz innych urządzeń podgrzewających wodę, telewizorów, a także pozostałego sprzętu o napięciu 230V. Przy zastosowaniu tych akumulatorów można być pewnym, że system zasilania na jachcie będzie spełniał najwyższe standardy efektywności i bezpieczeństwa.

 

Dlaczego akumulatory Kon-TEC to najlepszy wybór dla jachtu?

 

Akumulatory Kon-TEC wyróżniają się nie tylko jakością wykonania i niezawodnością, ale również innowacyjnym podejściem do zarządzania energią na jachcie. Jednym z kluczowych atutów jest ich imponująca liczba cykli ładowania i rozładowywania. Ta cecha jest zasadnicza dla żeglarzy, którzy spędzają długie godziny na wodzie, narażając swoje urządzenia na intensywne obciążenia energetyczne. Dzięki wysokiej liczbie cykli, akumulatory Kon-TEC gwarantują długotrwałą i niezawodną pracę, co czyni je doskonałym wyborem dla wymagających warunków morskich.

Oferowane modele wyróżniają się także swoją elastycznością. Dowolność ładowania i rozładowywania sprawia, że są one łatwe w obsłudze i dostosowane do różnorodnych warunków użytkowania na jachcie. Dodatkowo, komunikacja bezprzewodowa pozwala na monitorowanie stanu naładowania akumulatorów z dowolnego miejsca na jachcie, co zwiększa kontrolę nad systemem zasilania. Dla tych, którzy nie potrzebują tak rozbudowanych rozwiązań, dostępne są akumulatory w wersji bez komunikacji, zapewniające wysoką jakość, jednocześnie pozostając dostępnymi w atrakcyjnej cenie.

 

Wybór odpowiedniego akumulatora do jachtu to kluczowy krok w zapewnieniu niezawodnego źródła energii podczas rejsu. Akumulatory Kon-TEC, dzięki swojej nowoczesnej technologii, wysokiej trwałości i elastyczności, stanowią doskonałą opcję dla żeglarzy poszukujących optymalnych rozwiązań. Przed podjęciem decyzji zalecamy konsultację z naszymi specjalistami, aby jak najlepiej dostosować wybór do indywidualnych potrzeb i zastosowania produktu.

 

Inne artykuły

Jaki akumulator do kampera? Jaki będzie najlepszy?

Akumulator w kamperze to kluczowy element, decydujący o sprawnym funkcjonowaniu urządzeń, będących na jego wyposażeniu. Wybór odpowiedniego akumulatora staje się zatem decyzją strategiczną, wpływającą nie tylko na efektywność

Jaki akumulator do łodzi? Jaki będzie najlepszy?

Łodzie, niezależnie od ich zastosowania, wymagają niezawodnych źródeł zasilania, a kluczową rolę pełnią tutaj akumulatory. Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego akumulatora dla łodzi ma istotne znaczenie dla sprawnego działania zarówno silników

Jaki akumulator do fotowoltaiki? Jaki będzie najlepszy?

Fotowoltaika stoi na podium najlepszych rozwiązań w zakresie źródeł energii odnawialnej. Panele słoneczne, zdolne przekształcać promieniowanie słoneczne w elektryczność, nie tylko zyskują uznanie za swoją ekologiczność

Akumulator ECO LiFePO4 12V (12,8V)  Kon-TEC  100Ah 200Ah 300Ah
Nowe Akumulatory w bardzo dobrych cenach!

Nowa seria ECO. Bardzo dobra cena, Duże pojemności, BMS na pokładzie. 12V 100Ah // 12V 200Ah // 12V 300Ah. Nowe akumulatory miały swoją premierę podczas Live`u na kanale youtube u Mr Akumulatora

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.