Mój Prąd 6.0 już we wrześniu tylko z magazynami energii

Program „Mój Prąd 6.0” – Nowe Możliwości dla Fotowoltaiki z Magazynami Energii

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił, że we planuje we wrześniu start nowej edycja popularnego programu "Mój Prąd". Ta informacja cieszy zarówno inwestorów, jak i specjalistów z branży odnawialnych źródeł energii. Prezes NFOŚiGW, Dorota Zawadzka-Stępniak, w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, przedstawiła kluczowe zmiany, które przyniesie nowa edycja programu. Najważniejszą nowością jest obowiązkowe połączenie instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii.

Nowe Wymagania i Korzyści Programu „Mój Prąd 6.0”

Program „Mój Prąd 6.0” przewiduje dotacje nie tylko na instalacje paneli fotowoltaicznych, ale również na zakup magazynów energii. Oznacza to, że od września 2024 roku, aby uzyskać wsparcie finansowe, inwestorzy będą musieli zainstalować magazyny energii razem z panelami PV. Jest to istotna zmiana w stosunku do poprzednich edycji programu, gdzie magazyny energii były opcjonalne.

Szczegóły Finansowania

Budżet nowej edycji programu wynosi 400 mln zł, a dotacje będą przyznawane na inwestycje zakończone po 1 stycznia 2021 roku i przyłączone w systemie rozliczenia net-billing. Dotacje z poprzednich edycji, obejmujące różne elementy instalacji PV, takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne, były bardzo popularne. W edycji 5.0 złożono ponad 88,5 tys. wniosków na zakup paneli fotowoltaicznych, ponad 5,4 tys. wniosków na magazyny ciepła, a blisko 10 tys. na magazyny energii.

Nowe Możliwości dla Firm Specjalistycznych

Z perspektywy naszej firmy, Kon-TEC, specjalizującej się w dostarczaniu zaawansowanych technologicznie magazynów energii i falowników, program „Mój Prąd 6.0” otwiera nowe możliwości. Nasza oferta obejmuje produkty kompatybilne z wymogami programu, poniżej niektóre z nich:
 
Oferta Magazyny Energii: 
 
Oferta Falowniki Hybrydowe: 
 
Nasze rozwiązania są dostosowane do wymagań programu „Mój Prąd 6.0”, co czyni nas idealnym partnerem dla inwestorów planujących skorzystać z dotacji. Magazyny energii Kon-TEC charakteryzują się wysoką efektywnością i niezawodnością, co gwarantuje maksymalne wykorzystanie energii słonecznej.

Znaczenie Magazynowania Energii

Obowiązkowe magazynowanie energii jest kluczowym elementem nowej edycji programu. Magazyny energii pozwalają na efektywne zarządzanie energią, zwiększając autokonsumpcję i redukując koszty związane z zakupem energii z sieci. W kontekście rosnących cen energii i konieczności stabilizacji sieci energetycznej, magazyny energii stanowią nieodzowny element nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych.

Podsumowanie

Nowa edycja programu „Mój Prąd” to kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju energetycznego Polski. Dzięki obowiązkowemu magazynowaniu energii, program ten nie tylko wspiera rozwój fotowoltaiki, ale również przyczynia się do stabilizacji krajowego systemu energetycznego. Dla naszej firmy, Kon-TEC, jest to doskonała okazja do zaoferowania naszym klientom zaawansowanych rozwiązań magazynowania energii, które spełniają najwyższe standardy jakości i efektywności.
 
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony oraz zapoznania się z naszą ofertą magazynów energii dedykowanych dla instalacji fotowoltaicznych. Razem możemy przyczynić się do czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości energetycznej.
 
 

Inne artykuły

Łączenie akumulatorów – którą metodę wybrać?

Dowiedz się, jak skutecznie łączyć akumulatory LiFePO4, aby zwiększyć wydajność i trwałość swoich systemów energetycznych. Poznaj różnice między połączeniem szeregowym a równoległym i wybierz najlepszą metodę dla swoich potrzeb. Sprawdź nasz poradnik!

Kon-TEC na V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale 2024

Kon-TEC uczestniczy w V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale, które odbywają się od 14 czerwca do 16 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to jest największym tego typu spotkaniem dla branży rolniczej w Polsce i zyskało już rozpoznawalną markę w środowisku.

Relacja z BATTERY FORUM Poland 2024: Medal za Stoisko Targowe!

Nasza firma zdobyła medal za stoisko targowe na BATTERY FORUM Poland 2024! Podczas tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowaliśmy nowoczesne akumulatory LiFePO4, magazyny energii oraz systemy niskonapięciowe i wysokonapięciowe. Na naszym stoisku można był

Zapraszamy na BATTERY FORUM Poland 2024!

Odwiedź nas na Branżowych Targach Baterii i Technologii Magazynowania Energii i Zasilania - BATTERY FORUM Poland 2024! Zobacz innowacyjne akumulatory LiFePO4, magazyny energii i systemy nisko- oraz wysokonapięciowe. Spotkaj ekspertów i poznaj technologie

Międzynarodowe Targi Caravaningowe 2024

Szanowni Klienci i Partnerzy! Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Caravaningowe, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo Znajdziecie nas w Hali D na stoisku D2.12

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty