Mr Akumulator w Rzeszowie na Boya w Kon-TEC`u - BMS naszej produkcji

Mr Akumulator w Rzeszowie na Boya z wizytą w Kon-TEC. Odwiedził nas znany Youtuber Robert Mazurek.  Mówimy o BMS naszej produkcji. Zobacz co zobaczył i dlaczego postanowił odwiedzić nas znów. 😁😁😁

 

 

BMS to skrót od systemu zarządzania baterią. BMS to elektroniczny system przeznaczony do monitorowania i zarządzania ogniwami akumulatorze lub magazynie energii. Stosuje się go w przypadku akumulatorów i magazynów energii w technologii litowo-jonowej.


Do głównych funkcji BMS należy m.in. Monitorowanie parametrów: BMS monitoruje różne parametry akumulatora, takie jak napięcie, prąd, temperatura oraz poziom naładowania i rozładowania poszczególnych ogniw. 


Bezpieczeństwo: BMS odpowiada za bezpieczeństwo akumulatora i chroni go przed przeładowaniem, rozładowaniem, przegrzaniem i przepięciem. 

 

Równoważenie ogniw: W przypadku akumulatorów wieloogniwowych BMS monitoruje napięcie każdego ogniwa i w razie potrzeby równoważy napięcie, aby zapobiec niezrównoważeniu, które może spowodować uszkodzenie akumulatora.  


Komunikacja: BMS może komunikować się z innymi systemami lub urządzeniami w celu dostarczania informacji o stanie baterii, takich jak poziom naładowania i ostrzeżenia o błędach. 


Kontrola ładowania i rozładowania: BMS kontroluje procesy ładowania i rozładowania, zapewniając optymalne warunki pracy akumulatora i wydłużając jego żywotność.  


W przypadku akumulatorów litowo-jonowych niezbędny jest BMS  ze względu na ich szczególne właściwości i wymogi bezpieczeństwa. Bez odpowiedniego BMS akumulator jest narażony na ryzyko przegrzania, uszkodzenia, a nawet pożaru. Podsumowując, główne funkcje BMS to: 
 

  • Monitorowanie parametrów
  • Bezpieczeństwo 
  • Równowaga naładowania pomiędzy ogniwami
  • Komunikacja 
  • Kontrola ładowania i rozładowywania 
     


Jak już wspomniano, budując akumulator litowo-jonowy z ogniwami LiFePO4 (fosforan litowo-jonowo-żelazowy), należy wziąć pod uwagę kompatybilny system BMS, który spełnia wymagania akumulatora w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania.

Inne artykuły

Jaki akumulator do kampera? Jaki będzie najlepszy?

Akumulator w kamperze to kluczowy element, decydujący o sprawnym funkcjonowaniu urządzeń, będących na jego wyposażeniu. Wybór odpowiedniego akumulatora staje się zatem decyzją strategiczną, wpływającą nie tylko na efektywność

Jaki akumulator do łodzi? Jaki będzie najlepszy?

Łodzie, niezależnie od ich zastosowania, wymagają niezawodnych źródeł zasilania, a kluczową rolę pełnią tutaj akumulatory. Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego akumulatora dla łodzi ma istotne znaczenie dla sprawnego działania zarówno silników

Jaki akumulator do fotowoltaiki? Jaki będzie najlepszy?

Fotowoltaika stoi na podium najlepszych rozwiązań w zakresie źródeł energii odnawialnej. Panele słoneczne, zdolne przekształcać promieniowanie słoneczne w elektryczność, nie tylko zyskują uznanie za swoją ekologiczność

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.