Czy opłaca się wykorzystywać stare baterie z samochodów elektrycznych jako magazyny energii?

W poprzednich artykułach opisaliśmy jakie potencjalne ryzyka i niebezpieczeństwa wiążą się z użytkowaniem recyklingowanych baterii z samochodów elektrycznych w postaci domowych magazynów energii. 

Uwaga! Ryzyka te dotyczą jedynie działań typu „samoróbka” i nie dotyczą urządzeń oferowanych przez profesjonalne podmioty zajmujące się recyklingiem i ponownym wprowadzaniem do obrotu baterii poddanych renowacji. Biorąc pod uwagę te ryzyka, łatwo możemy odpowiedzieć na pytanie, czy tego typu inwestycje są opłacalne. Z jednej strony alternatywa, w postaci profesjonalnych magazynów energii jest droga. Z drugiej jednak strony, w tym momencie istnieje co najmniej kilka dofinansowań do tego typu inwestycji – zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm. 

Dodatkowo, stosując profesjonalne magazyny, zabezpieczone za pomocą sprawdzonych układów BMS mamy pewność niezawodnego działania urządzenia nawet przez 10 lat lub więcej, a jednocześnie nie ryzykujemy awarii magazynu, która może być niebezpieczna nie tylko dla samego akumulatora, ale również dla jego otoczenia. 

Z tego względu obstajemy przy opcji – polecamy zaopatrywać się w sprawdzone i niezawodne układy magazynowania energii zabezpieczone sprawdzonymi układami BMS.


 

Inne artykuły

Dlaczego produkcja BMS w Polsce jest ważna?

Ostatnie lata i zdarzenia pokazały jednoznacznie, że poleganie tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń w krajach dalekiego wschodu, może poskutkować problemami z ich dostawą na czas, jak również ze stabilnością cen.

Solar Energy Expo 2023

Kiedy wyjeżdżaliśmy na poprzednią edycję targów Solar Energy Expo w roku 2022, nie bardzo wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pierwszej tego typu imprezie po pandemii.

BMS – przegląd interfejsów

Interfejsy przyłączeniowe, to punkty połączeń, dzięki którym układ BMS może łączyć się ze światem zewnętrznym.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.