BMS a akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe

Oracowywany przez nas modułowy układ BMS jest dedykowany dla wszystkich typów akumulatorów litowo-jonowych, jednak głównym rynkiem, na którym od początku chcemy prowadzić sprzedaż, jest rynek akumulatorów LiFePO4 – tzw. litowo-żelazowo-fosforanowych.

Typowo, ogniwa NMC (z ang. Nickiel-Manganese-Cobalt) są stosowane na co dzień w mniejszych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, czy laptopy. W większych urządzeniach coraz częściej znajdują zastosowanie akumulatory oparte na ogniwach LiFePO4 – ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe. Samochody elektryczne, wózki widłowe, przyczepy kempingowe, campery, jachty, wózki inwalidzkie, magazyny energii przy instalacjach OZE – coraz częściej wyposażone są w akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe od dostawców takich jak np. firm Kon-TEC będąca jednym z liderów segmentu akumulatorów LiFePO4 na krajowym rynku. Ogniwa te uważa się za bezpieczniejsze, więc są coraz chętniej wybierane przez użytkowników oraz producentów.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.