Aplikacja BMS – definiowanie parametrów pojedynczego ogniwa

Zaprezentowane poniżej okno Aplikacji Dostępowej Użytkownika w wersji prototypowej, umożliwia zdefiniowanie przez Użytkownika parametrów pojedynczego ogniwa. 

Opracowywany w ramach projektu układ BMS może współpracować z ogniwami różnego typu. W zależności od rodzaju ogniwa, należy ustawić inne parametry maksymalnego i minimalnego napięcia odcinania, jak również napięcia odniesienia. Dane mogą być również zaczytane z zewnątrz. Parametrami ogniwa, jakie możemy definiować za pomocą tego okna jest napięcie znamionowe ogniwa, napięcie maksymalne ogniwa, które powoduje powstanie alarmu i zapisanie go w logach aplikacji, napięcie bezpieczne, które powoduje rozłączenie bezpiecznika baterii, napięcie powrotu, przy którym BMS załącza ponownie styczniki baterii w przypadku przekroczenia wartości maksymalnej napięcia pojedynczego ogniwa, napięcie alarmowe dla zbyt niskiego napięcia pojedynczego ogniwa, napięcie bezpieczne, które powoduje rozłączenie bezpiecznika baterii w przypadku wystąpienia zbyt niskiego napięcia ogniwa oraz napięcie powrotu, przy którym BMS załącza ponownie styczniki baterii w przypadku przekroczenia wartości minimalnej napięcia pojedynczego ogniwa.


 

Inne artykuły

Rekordowe dotacje na magazyny energii
Rekordowe dotacje na magazyny energii

Stabilizacja systemu energetycznego, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i tańszy prąd dla firm – to główne cele nowego programu dofinansowania magazynów energii, który rusza już w lutym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty