Akumulatory LiFEPO4 Kon-TEC w łodziach i jachtach Pegazus Boats

O łodziach motorowych. Akumulatorach litowych i magazynach energii w marynistyce. Marcin Kontek w rozmowie z Jackiem Żywalewskim SEO Pegazus Boats. Z prezesem stoczni odkryjemy, jak innowacyjne akumulatory wpływają na wydajność łodzi motorowych. Rozmowę mieliśmy przyjemność odbyć podczas targów Poland Boat Show
Do zobaczenia na falach! ⚓🚤

Więcej informacji o urządzeniach i zaletach akumulatorów litowych w łodziach znajdziesz pod filmem
 
Akumulatory i magazyny energii o których mowa w materiale:

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 150Ah Kon-TEC z komunikacją bezprzewodową
Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 200Ah Kon-TEC z komunikacją bezprzewodową

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 150Ah Kon-TEC z matami grzewczymi (ładowanie w ujemnych temperaturach)
Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 200Ah Kon-TEC z matami grzewczymi (ładowanie w ujemnych temperaturach)

Naścienny Niskonapięciowy magazyn energii Kon-TEC 5,2kWh 100Ah KT-LFPES512100
Niskonapięciowy magazyn energii Kon-TEC 5,2kWh 100Ah KT-LFPES512100

 

Baterie, akumulatory i magazyny energii - litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4, LFP lub litowe) stają się coraz bardziej popularne jako źródło zasilania łodzi motorowych ze względu na kilka ważnych zalet.
 
Wysoka gęstość energii: Akumulatory LiFePO4 charakteryzują się dużą gęstością energii, co oznacza, że ​​mogą przechowywać duże ilości energii na stosunkowo małej przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku łodzi, na których przestrzeń jest często ograniczona.
 
Długa żywotność: akumulatory LiFePO4 mają długą żywotność, co oznacza, że ​​można je wielokrotnie ładować i rozładowywać, zanim stracą swoją pojemność. Długa żywotność jest szczególnie przydatna dla osób regularnie korzystających z łodzi. 
 
Bezpieczeństwo: Baterie LiFePO4 są uważane za bezpieczne. Nie mają tendencji do  przegrzewania się ani eksplozji termicznej, co może stanowić krytyczny problem na łodzi. Ponadto, w przeciwieństwie do niektórych innych baterii litowych, nie zawierają one substancji toksycznych. 
 
Szybkie ładowanie: Akumulatory LiFePO4 można naładować stosunkowo szybko, co może być ważne, gdy ważny jest czas ładowania, np. przed planowaną wycieczką łodzią.
 
Niskie samo-rozładowanie: W porównaniu do innych typów akumulatorów, akumulatory LiFePO4 charakteryzują się niższym samo-rozładowaniem. Oznacza to, że mogą pozostać naładowane dłużej, nawet gdy nie są używane.
 
Lekkość: akumulatory LiFePO4 są stosunkowo lekkie w porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, co może być zaletą na łodziach, gdzie waga ma znaczenie.
 
Brak efektu pamięci: akumulatory LiFePO4 nie mają efektu pamięci, co oznacza, że ​​nie trzeba całkowicie rozładowywać akumulatora przed ładowaniem. Pozwala to na bardziej elastyczne zarządzanie baterią.
 
Warto jednak zauważyć, że akumulatory LiFePO4 są zwykle droższe niż  akumulatory AGM/GEL, co dla niektórych osób może być czynnikiem decydującym. Jednak ich zalety czynią je atrakcyjnym wyborem dla wielu właścicieli łodzi motorowych, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie trwałość, bezpieczeństwo i wydajność.
 
Pozdrawiamy!
Zespół Kon-TEC

Inne artykuły

Mój Prąd 6.0 już we wrześniu tylko z magazynami energii

Program „Mój Prąd 6.0” przewiduje dotacje nie tylko na instalacje paneli fotowoltaicznych, ale również na zakup magazynów energii. Oznacza to, że od września 2024 roku, aby uzyskać wsparcie finansowe, inwestorzy będą musieli zainstalować magazyny energii.

Kon-TEC na V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale 2024

Kon-TEC uczestniczy w V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale, które odbywają się od 14 czerwca do 16 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to jest największym tego typu spotkaniem dla branży rolniczej w Polsce i zyskało już rozpoznawalną markę w środowisku.

Relacja z BATTERY FORUM Poland 2024: Medal za Stoisko Targowe!

Nasza firma zdobyła medal za stoisko targowe na BATTERY FORUM Poland 2024! Podczas tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowaliśmy nowoczesne akumulatory LiFePO4, magazyny energii oraz systemy niskonapięciowe i wysokonapięciowe. Na naszym stoisku można był

Zapraszamy na BATTERY FORUM Poland 2024!

Odwiedź nas na Branżowych Targach Baterii i Technologii Magazynowania Energii i Zasilania - BATTERY FORUM Poland 2024! Zobacz innowacyjne akumulatory LiFePO4, magazyny energii i systemy nisko- oraz wysokonapięciowe. Spotkaj ekspertów i poznaj technologie

Międzynarodowe Targi Caravaningowe 2024

Szanowni Klienci i Partnerzy! Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Caravaningowe, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo Znajdziecie nas w Hali D na stoisku D2.12

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty