Akumulatory LiFEPO4 Kon-TEC w łodziach i jachtach Pegazus Boats

O łodziach motorowych. Akumulatorach litowych i magazynach energii w marynistyce. Marcin Kontek w rozmowie z Jackiem Żywalewskim SEO Pegazus Boats. Z prezesem stoczni odkryjemy, jak innowacyjne akumulatory wpływają na wydajność łodzi motorowych. Rozmowę mieliśmy przyjemność odbyć podczas targów Poland Boat Show
Do zobaczenia na falach! ⚓🚤

Więcej informacji o urządzeniach i zaletach akumulatorów litowych w łodziach znajdziesz pod filmem
 
Akumulatory i magazyny energii o których mowa w materiale:

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 150Ah Kon-TEC z komunikacją bezprzewodową
Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 200Ah Kon-TEC z komunikacją bezprzewodową

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 150Ah Kon-TEC z matami grzewczymi (ładowanie w ujemnych temperaturach)
Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 200Ah Kon-TEC z matami grzewczymi (ładowanie w ujemnych temperaturach)

Naścienny Niskonapięciowy magazyn energii Kon-TEC 5,2kWh 100Ah KT-LFPES512100
Niskonapięciowy magazyn energii Kon-TEC 5,2kWh 100Ah KT-LFPES512100

 

Baterie, akumulatory i magazyny energii - litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4, LFP lub litowe) stają się coraz bardziej popularne jako źródło zasilania łodzi motorowych ze względu na kilka ważnych zalet.
 
Wysoka gęstość energii: Akumulatory LiFePO4 charakteryzują się dużą gęstością energii, co oznacza, że ​​mogą przechowywać duże ilości energii na stosunkowo małej przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku łodzi, na których przestrzeń jest często ograniczona.
 
Długa żywotność: akumulatory LiFePO4 mają długą żywotność, co oznacza, że ​​można je wielokrotnie ładować i rozładowywać, zanim stracą swoją pojemność. Długa żywotność jest szczególnie przydatna dla osób regularnie korzystających z łodzi. 
 
Bezpieczeństwo: Baterie LiFePO4 są uważane za bezpieczne. Nie mają tendencji do  przegrzewania się ani eksplozji termicznej, co może stanowić krytyczny problem na łodzi. Ponadto, w przeciwieństwie do niektórych innych baterii litowych, nie zawierają one substancji toksycznych. 
 
Szybkie ładowanie: Akumulatory LiFePO4 można naładować stosunkowo szybko, co może być ważne, gdy ważny jest czas ładowania, np. przed planowaną wycieczką łodzią.
 
Niskie samo-rozładowanie: W porównaniu do innych typów akumulatorów, akumulatory LiFePO4 charakteryzują się niższym samo-rozładowaniem. Oznacza to, że mogą pozostać naładowane dłużej, nawet gdy nie są używane.
 
Lekkość: akumulatory LiFePO4 są stosunkowo lekkie w porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, co może być zaletą na łodziach, gdzie waga ma znaczenie.
 
Brak efektu pamięci: akumulatory LiFePO4 nie mają efektu pamięci, co oznacza, że ​​nie trzeba całkowicie rozładowywać akumulatora przed ładowaniem. Pozwala to na bardziej elastyczne zarządzanie baterią.
 
Warto jednak zauważyć, że akumulatory LiFePO4 są zwykle droższe niż  akumulatory AGM/GEL, co dla niektórych osób może być czynnikiem decydującym. Jednak ich zalety czynią je atrakcyjnym wyborem dla wielu właścicieli łodzi motorowych, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie trwałość, bezpieczeństwo i wydajność.
 
Pozdrawiamy!
Zespół Kon-TEC

Inne artykuły

Akumulator ECO LiFePO4 12V (12,8V)  Kon-TEC  100Ah 200Ah 300Ah
Nowe Akumulatory w bardzo dobrych cenach!

Nowa seria ECO. Bardzo dobra cena, Duże pojemności, BMS na pokładzie. 12V 100Ah // 12V 200Ah // 12V 300Ah. Nowe akumulatory miały swoją premierę podczas Live`u na kanale youtube u Mr Akumulatora

Kon-TEC akumulatory lifepo4 magazyny energii Międzynarodowe Targi Jachtowe, Osprzętu Jachtowego i Sportów Wodnych w Ptak Warsaw Expo
Targi Boat Expo 2023

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Jachtowe, Osprzętu Jachtowego i Sportów Wodnych w Ptak Warsaw Expo. 19 - 22 października 2023. Hala E5 Stoisko 38.

Relacja z Targów Rehabilitacji 2023

Na targach Rehabilitacji w Ptak Warsaw Expo byliśmy po raz pierwszy, to był dobry ruch. Dostaliśmy wiele pozytywnych informacji i zapytań od targowiczów poruszających się na wózkach elektrycznych.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.