BMS czy BMS – o co tu chodzi?

Pozycjonując naszą stronę w Sieci natrafiliśmy na ciekawy problem. Coraz częściej zaczęliśmy otrzymywać zapytania od klientów zainteresowanych układem BMS, jednak specyficzną cechą tych zamówień było to, że dotyczyły one dużych inwestycji budowlanych – zarówno w budownictwie mieszkaniowym i usługowym. 

Po szybkim researchu okazało się, że BMS to nie tylko Battery Management System (który w ciągu dwóch lat prac projektowych został dopracowany i który posiadamy w swojej ofercie), ale również skrótem tym oznaczane są Buidling Management System, czyli duże układy automatycznego zarządzania budynkami. 

Pomimo tego, że jedną ze składowych układów zarządzania budynkami (BMS), mogą być np. układy zarządzania energią (EMS), które z kolei komunikują się z układami zarządzania bateriami (BMS), to jednak należy zwrócić uwagę, czy BMS, którego poszukujemy to właśnie system przeznaczony dla budownictwa, czy może bardziej dla pojedynczych akumulatorów – bądźmy świadomi, czego szukamy w Sieci, a na pewno łatwiej uda się dotrzeć do interesujących nas wyników 😊


 

Inne artykuły

Dlaczego produkcja BMS w Polsce jest ważna?

Ostatnie lata i zdarzenia pokazały jednoznacznie, że poleganie tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń w krajach dalekiego wschodu, może poskutkować problemami z ich dostawą na czas, jak również ze stabilnością cen.

Solar Energy Expo 2023

Kiedy wyjeżdżaliśmy na poprzednią edycję targów Solar Energy Expo w roku 2022, nie bardzo wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pierwszej tego typu imprezie po pandemii.

BMS – przegląd interfejsów

Interfejsy przyłączeniowe, to punkty połączeń, dzięki którym układ BMS może łączyć się ze światem zewnętrznym.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.