BMS czy BMS – o co tu chodzi?

Pozycjonując naszą stronę w Sieci natrafiliśmy na ciekawy problem. Coraz częściej zaczęliśmy otrzymywać zapytania od klientów zainteresowanych układem BMS, jednak specyficzną cechą tych zamówień było to, że dotyczyły one dużych inwestycji budowlanych – zarówno w budownictwie mieszkaniowym i usługowym. 

Po szybkim researchu okazało się, że BMS to nie tylko Battery Management System (który w ciągu dwóch lat prac projektowych został dopracowany i który posiadamy w swojej ofercie), ale również skrótem tym oznaczane są Buidling Management System, czyli duże układy automatycznego zarządzania budynkami. 

Pomimo tego, że jedną ze składowych układów zarządzania budynkami (BMS), mogą być np. układy zarządzania energią (EMS), które z kolei komunikują się z układami zarządzania bateriami (BMS), to jednak należy zwrócić uwagę, czy BMS, którego poszukujemy to właśnie system przeznaczony dla budownictwa, czy może bardziej dla pojedynczych akumulatorów – bądźmy świadomi, czego szukamy w Sieci, a na pewno łatwiej uda się dotrzeć do interesujących nas wyników 😊


 

Inne artykuły

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty