BMS – funkcje pomiarowe

W typowych przypadkach, kiedy bateria komunikuje się z układem zarządzającym większym systemem (np. w samochodach elektrycznych lub w układach magazynowania energii przy instalacjach PV), komunikacja przewodowa BMS-a z układem nadrzędnym spełnia swoje zadanie w sposób optymalny. Istnieje jednak wiele sytuacji, kiedy komunikacja przewodowa nie będzie spełniać wymagań. W takim przypadku najlepiej jest zastosować systemy komunikacji bezprzewodowej, pozwalającej na komunikację akumulatora z systemami znajdującymi się w pobliżu, jednak bez konieczności realizacji połączenia kablowego (komunikacja za pomocą protokołu BLE), ale również systemami oddalonymi (komunikacja za pomocą GSM). Należy podkreślić, że opracowywany przez nas układ BMS jest uniwersalny pod kątem komunikacyjnym. Może współpracować zarówno z układami skomunikowanymi przewodowo (protokół CAN stosowany w branży automotive, UART), jak również bezprzewodowe (BLE, GSM). Uniwersalność doboru możliwości komunikacji stanowi dużą zaletę dla projektantów systemów wyposażonych w akumulatory wykorzystujące oferowany przez nas BMS.

Inne artykuły

Co to jest BMS i jak jest zbudowany?

System BMS to układ zarządzający działaniem akumulatora litowo-jonowego. Najważniejsza funkcja BMS to zabezpieczenie akumulatora przed przeładowaniem, które może prowadzić do trwałego uszkodzenia baterii lub wywołać niebezpieczne dla otoczenia skutki...

LFP czy NMC - który akumulator wybrać?

Akumulatory NMC oraz LFP to akumulatory litowo-jonowe - istnieje spora różnica między tymi dwoma technologiami. W poniższym artykule znajdziesz porównanie akumulatorów NMC i LiFePO4. Dowiesz się, jak zachowują się one w różnych warunkach pracy.

Akumulator LiFePO4 - co to i dlaczego zyskuje popularność?

Baterie litowo-jonowe to magazyny energii, które cechuje wydajność, szybki czas ładowania, lekkość, a przede wszystkim żywotność. A czym charakteryzują się akumulatory LiFePO4 i dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiedź znajdziecie w poniżs

Tak było na targach w Monachium

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w dniach 11-13 maja nasza spółka raz kolejny uczestniczyła w targach The smarter E w Monachium.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.