BMS – funkcje pomiarowe

W typowych przypadkach, kiedy bateria komunikuje się z układem zarządzającym większym systemem (np. w samochodach elektrycznych lub w układach magazynowania energii przy instalacjach PV), komunikacja przewodowa BMS-a z układem nadrzędnym spełnia swoje zadanie w sposób optymalny. Istnieje jednak wiele sytuacji, kiedy komunikacja przewodowa nie będzie spełniać wymagań. W takim przypadku najlepiej jest zastosować systemy komunikacji bezprzewodowej, pozwalającej na komunikację akumulatora z systemami znajdującymi się w pobliżu, jednak bez konieczności realizacji połączenia kablowego (komunikacja za pomocą protokołu BLE), ale również systemami oddalonymi (komunikacja za pomocą GSM). Należy podkreślić, że opracowywany przez nas układ BMS jest uniwersalny pod kątem komunikacyjnym. Może współpracować zarówno z układami skomunikowanymi przewodowo (protokół CAN stosowany w branży automotive, UART), jak również bezprzewodowe (BLE, GSM). Uniwersalność doboru możliwości komunikacji stanowi dużą zaletę dla projektantów systemów wyposażonych w akumulatory wykorzystujące oferowany przez nas BMS.

Inne artykuły

Dlaczego produkcja BMS w Polsce jest ważna?

Ostatnie lata i zdarzenia pokazały jednoznacznie, że poleganie tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń w krajach dalekiego wschodu, może poskutkować problemami z ich dostawą na czas, jak również ze stabilnością cen.

Solar Energy Expo 2023

Kiedy wyjeżdżaliśmy na poprzednią edycję targów Solar Energy Expo w roku 2022, nie bardzo wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pierwszej tego typu imprezie po pandemii.

BMS – przegląd interfejsów

Interfejsy przyłączeniowe, to punkty połączeń, dzięki którym układ BMS może łączyć się ze światem zewnętrznym.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.