BMS – przegląd interfejsów

Interfejsy przyłączeniowe, to punkty połączeń, dzięki którym układ BMS może łączyć się ze światem zewnętrznym. Niektóre BMS-y dysponują niewielką liczbą interfejsów przyłączeniowych, ale praktycznie każdy jest wyposażony w jakiś interfejs komunikacji zewnętrznej do systemu nadrzędnego (układ zarządzania energią EMS, SCADA, układ zarządzania samochodem elektrycznym). 

Dodatkowo, każdy BMS musi być podłączony do ogniw akumulatora, którego działaniem zarządza. Wymienione interfejsy, to niezbędne minimum, jednak większość BMS-ów posiada jeszcze kilka innych wyprowadzeń. Bardzo istotnymi przyłączami są te związane z urządzeniami pomiarowymi. 

Podłączenie czujnika prądu w dowolnej postaci pozwala na precyzyjny monitoring prądu wpływającego i wypływającego z baterii, przyłącz czujników temperatury pozwala na monitorowanie warunków środowiskowych, w jakich pracuje bateria, wyjścia przekaźnikowe pozwalają zarówno na sterowanie stycznikami głównymi baterii, jak też na kontrolowanie opcjonalnego stycznika precharge.


 

Inne artykuły

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty