BMS – przegląd interfejsów

Interfejsy przyłączeniowe, to punkty połączeń, dzięki którym układ BMS może łączyć się ze światem zewnętrznym. Niektóre BMS-y dysponują niewielką liczbą interfejsów przyłączeniowych, ale praktycznie każdy jest wyposażony w jakiś interfejs komunikacji zewnętrznej do systemu nadrzędnego (układ zarządzania energią EMS, SCADA, układ zarządzania samochodem elektrycznym). 

Dodatkowo, każdy BMS musi być podłączony do ogniw akumulatora, którego działaniem zarządza. Wymienione interfejsy, to niezbędne minimum, jednak większość BMS-ów posiada jeszcze kilka innych wyprowadzeń. Bardzo istotnymi przyłączami są te związane z urządzeniami pomiarowymi. 

Podłączenie czujnika prądu w dowolnej postaci pozwala na precyzyjny monitoring prądu wpływającego i wypływającego z baterii, przyłącz czujników temperatury pozwala na monitorowanie warunków środowiskowych, w jakich pracuje bateria, wyjścia przekaźnikowe pozwalają zarówno na sterowanie stycznikami głównymi baterii, jak też na kontrolowanie opcjonalnego stycznika precharge.


 

Inne artykuły

Dlaczego produkcja BMS w Polsce jest ważna?

Ostatnie lata i zdarzenia pokazały jednoznacznie, że poleganie tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń w krajach dalekiego wschodu, może poskutkować problemami z ich dostawą na czas, jak również ze stabilnością cen.

Solar Energy Expo 2023

Kiedy wyjeżdżaliśmy na poprzednią edycję targów Solar Energy Expo w roku 2022, nie bardzo wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pierwszej tego typu imprezie po pandemii.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.