BMS – przegląd interfejsów

Interfejsy przyłączeniowe, to punkty połączeń, dzięki którym układ BMS może łączyć się ze światem zewnętrznym. Niektóre BMS-y dysponują niewielką liczbą interfejsów przyłączeniowych, ale praktycznie każdy jest wyposażony w jakiś interfejs komunikacji zewnętrznej do systemu nadrzędnego (układ zarządzania energią EMS, SCADA, układ zarządzania samochodem elektrycznym). 

Dodatkowo, każdy BMS musi być podłączony do ogniw akumulatora, którego działaniem zarządza. Wymienione interfejsy, to niezbędne minimum, jednak większość BMS-ów posiada jeszcze kilka innych wyprowadzeń. Bardzo istotnymi przyłączami są te związane z urządzeniami pomiarowymi. 

Podłączenie czujnika prądu w dowolnej postaci pozwala na precyzyjny monitoring prądu wpływającego i wypływającego z baterii, przyłącz czujników temperatury pozwala na monitorowanie warunków środowiskowych, w jakich pracuje bateria, wyjścia przekaźnikowe pozwalają zarówno na sterowanie stycznikami głównymi baterii, jak też na kontrolowanie opcjonalnego stycznika precharge.


 

Inne artykuły

Mój Prąd 6.0 już we wrześniu tylko z magazynami energii

Program „Mój Prąd 6.0” przewiduje dotacje nie tylko na instalacje paneli fotowoltaicznych, ale również na zakup magazynów energii. Oznacza to, że od września 2024 roku, aby uzyskać wsparcie finansowe, inwestorzy będą musieli zainstalować magazyny energii.

Kon-TEC na V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale 2024

Kon-TEC uczestniczy w V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale, które odbywają się od 14 czerwca do 16 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to jest największym tego typu spotkaniem dla branży rolniczej w Polsce i zyskało już rozpoznawalną markę w środowisku.

Relacja z BATTERY FORUM Poland 2024: Medal za Stoisko Targowe!

Nasza firma zdobyła medal za stoisko targowe na BATTERY FORUM Poland 2024! Podczas tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowaliśmy nowoczesne akumulatory LiFePO4, magazyny energii oraz systemy niskonapięciowe i wysokonapięciowe. Na naszym stoisku można był

Zapraszamy na BATTERY FORUM Poland 2024!

Odwiedź nas na Branżowych Targach Baterii i Technologii Magazynowania Energii i Zasilania - BATTERY FORUM Poland 2024! Zobacz innowacyjne akumulatory LiFePO4, magazyny energii i systemy nisko- oraz wysokonapięciowe. Spotkaj ekspertów i poznaj technologie

Międzynarodowe Targi Caravaningowe 2024

Szanowni Klienci i Partnerzy! Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Caravaningowe, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo Znajdziecie nas w Hali D na stoisku D2.12

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty