BMS – wejścia i wyjścia cyfrowe

Moduł Master posiada funkcjonalność dowolnego konfigurowania, przez użytkownika, cyfrowych portów wejścia i wyjścia. Dzięki funkcjonalności cyfrowych portów wejścia/wyjścia, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń sterujących (np. sterowników PLC), jeżeli potrzebujemy utworzyć prostą logikę, opartą na sterowaniu kilkoma sygnałami cyfrowymi. Dużym ułatwieniem jest również dostępność zasilania 12V o maksymalnym prądzie 50 mA, którym możemy zasilać dowolne, niewielkie odbiorniki. Pozwala to m. in. na zasilanie zewnętrznych przekaźników, diod LED, niewielkich czujników. 

Opisane funkcjonalności istotnie zwiększają uniwersalność i funkcjonalność układu BMS, pozwalają na obniżenie kosztów całego systemu i łatwe zarządzanie funkcjami sterującymi, uzależnionymi od parametrów akumulatora, zarządzanego przez układ BMS (np. sygnały alarmowe, sygnały niezbędne do zarządzania temperaturą/wilgotnością w przestrzeni w jakiej umieszczony jest akumulator). 

Funkcjonalność ta wyróżnia moduł BMS oferowany przez Kon-TEC na rynku pomiędzy produktami oferowanymi przez konkurencję.


 

Inne artykuły

Rekordowe dotacje na magazyny energii
Rekordowe dotacje na magazyny energii

Stabilizacja systemu energetycznego, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i tańszy prąd dla firm – to główne cele nowego programu dofinansowania magazynów energii, który rusza już w lutym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty