Certyfikacja CE

W ostatnim wpisie wspomnieliśmy o konieczności wystawienia certyfikatu CE. Dzisiaj napiszemy krótko dlaczego jest on niezbędny i jak go uzyskać. 

Certyfikacja CE jest procesem oceny zgodności produktu z wymogami stawianymi przez dyrektywy Nowego Podejścia. Najważniejszym aspektem certyfikacji jest to, że certyfikat CE jest dobrowolną deklaracją producenta i to przez niego jest on wystawiany. W przypadku urządzeń elektronicznych najważniejsze normy zharmonizowane, których wymagania musi spełniać sprzęt, to te dotyczące zaburzeń pole elektromagnetycznego – zarówno zaburzeń przewodzonych (kabel zasilający), jak również emisyjnych (pole EM w pobliżu urządzenia). Bada się zarówno zaburzenia emitowane przez urządzenie, jak również odporność urządzenia na zaburzenia pochodzące z zewnątrz. Większość wstępnych badań można zrealizować we własnym laboratorium, pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu (komora TEM, analizator widma wyposażony we właściwe oprogramowanie). 

Mając wstępną wiedzę dotyczącą zachowania urządzenia, możemy wysłać je na badania do certyfikowanego laboratorium EM. 


 

Inne artykuły

Rekordowe dotacje na magazyny energii
Rekordowe dotacje na magazyny energii

Stabilizacja systemu energetycznego, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i tańszy prąd dla firm – to główne cele nowego programu dofinansowania magazynów energii, który rusza już w lutym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty