Korekcja SoC – po co?

Istotną funkcjonalnością, dostępną w Aplikacji Dostępowej Użytkownika, zwiększającą dokładność pomiarów oraz odporność układu BMS na ewentualne błędy i niepewności pomiarowe, jest funkcja pozwalająca na wprowadzanie parametrów korekcji wartości SoC (z ang. State of Charge) wskazującą na rzeczywisty, aktualny stan naładowania akumulatora). 

Dzięki tej funkcjonalności możliwe jest zwiększenie dokładności pomiaru rzeczywistego SoC, w zależności od wartości napięcia ogniwa o najniższym napięciu, co wpływa pozytywnie na działanie całej baterii, podłączonej do konfigurowanego układu BMS. W oknie Aplikacji, Użytkownik ma możliwość zdefiniowania punktów korekcji SoC (dla poszczególnych par wartości: napięcie na ogniwie o najniższym napięciu => poziom naładowania całego magazynu SoC zdefiniowany w %). 

Wizualizacja definiowanej krzywej pojawia się w oknie Aplikacji. Najczęściej definiuje się punkty krzywej korekcji występujące w pobliżu stanu maksymalnego naładowania oraz maksymalnego rozładowania ogniwa/całej baterii. 


 

Inne artykuły

Rekordowe dotacje na magazyny energii
Rekordowe dotacje na magazyny energii

Stabilizacja systemu energetycznego, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i tańszy prąd dla firm – to główne cele nowego programu dofinansowania magazynów energii, który rusza już w lutym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty