Moduł Gateway – serce procesu komunikacji BMS

Każdy z naszych modułów BMS jest wyposażony w moduł Gateway, umożliwiający komunikację z dowolnym układem nadrzędnym (falownik hybrydowy, system SCADA, układ zarządzania EMS, układ zarządzający samochodem EV). 

Moduł Gateway jest wyposażony w dwa podstawowe protokoły komunikacji – CAN oraz RS485, wraz z możliwością rozszerzenia możliwości komunikacji o komunikację bezprzewodową (Wi-Fi, Bluetooth i inne) za pomocą dodatkowych modułów. Co bardzo istotne – zarówno komunikacja CAN, jak również RS485 jest dostępna w opcji separowanej i nieseparowanej. Optoizolacja (separacja galwaniczna) układu komunikacji pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa całego magazynu energii, w szczególności pod kątem występowania przepięć. Komunikacja optoizolowana jest wykorzystywana we wszelkich instalacjach, w których może wystąpić zagrożenie pożarowe lub występują duże poziomy zakłóceń elektromagnetycznych. 

Należy pamiętać, że w sieciach komunikacji z optoizolacją, w ostatnim urządzeniu łańcucha komunikacyjnego, trzeba stosować rezystor terminujący. Rezystory terminujące są dostępnie komercyjnie dla każdego protokołu komunikacji optoizolowanej.


 

Inne artykuły

Rekordowe dotacje na magazyny energii
Rekordowe dotacje na magazyny energii

Stabilizacja systemu energetycznego, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i tańszy prąd dla firm – to główne cele nowego programu dofinansowania magazynów energii, który rusza już w lutym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty