Pomiar temperatury każdego szeregu

W wielu aplikacjach wystarczającym pomiarem temperatury jest pomiar uśrednionej całkowitej temperatury wewnątrz rozpatrywanego magazynu energii. W niektórych przypadkach szczególnych, jest jednak wymagany dokładny pomiar temperatury w określonych obszarach (przestrzeniach) akumulatora, a nawet osobno na każdym ogniwie lub każdym szeregu. 

Układ BMS oferowany przez firmę Kon-TEC oferuje możliwość pomiaru temperatury na każdym obsługiwanym ogniwie z osobna. Czujnikiem temperatury, z którym łączy się układ BMS, jest czujnik termistorowy NTC100. Dzięki kątowemu złączu, z łatwością podłączymy wymaganą ilość czujników NTC100 do układu BMS. Sondy czujników mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na ogniwach, na ich obudowie lub w pobliżu elektrod; dodatniej lub ujemnej. 

Realizacja szczegółowego pomiaru temperatury za pomocą wykorzystanego układu BMS pozwala na zwiększenie odporności użytkowanego magazynu energii na wpływ czynników zewnętrznych oraz implementację systemu utrzymania wymaganych warunków środowiskowych bez użycia dodatkowych urządzeń sterujących.


 

Inne artykuły

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty