Układ BMS firmy Kon-TEC – interfejsy

W poprzednim artykule wymienione zostały typowe interfejsy, w jakie wyposażone są układy BMS dostępne na rynku. BMS oferowany przez firmę Kon-TEC jest wyposażony w dużo większą ilość interfejsów przyłączeniowych i komunikacyjnych, co wpływa na wzrost jego uniwersalności oraz funkcji użytkowych. 

Najważniejszą cechą układu BMS oferowanego przez Kon-TEC jest szeroki wybór możliwości komunikacyjnych – możemy wybierać pomiędzy protokołem CAN i RS485, w obydwu przypadkach pomiędzy wersjami separowanymi i nieseparowanymi. Oprócz wszystkich wymienionych interfejsów w poprzednim artykule, moduł BMS stworzony przez firmę Kon-TEC oferuje również po 4 wejścia i wyjścia cyfrowe, wraz ze źródłem zasilania 12V i maksymalnym poborze 50mA, wyjścia PWM do kontroli wentylatorów, opcjonalne wejścia temperaturowe. 

Dzięki dodatkowym interfejsom, układ BMS oferowany przez firmę Kon-TEC staje się bardziej uniwersalny i – co najważniejsze – nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń kontrolnych, takich jak małe sterowniki PLC, ponieważ proste funkcjonalności tego typu są zawarte w układzie BMS.


 

Inne artykuły

Dlaczego produkcja BMS w Polsce jest ważna?

Ostatnie lata i zdarzenia pokazały jednoznacznie, że poleganie tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń w krajach dalekiego wschodu, może poskutkować problemami z ich dostawą na czas, jak również ze stabilnością cen.

Solar Energy Expo 2023

Kiedy wyjeżdżaliśmy na poprzednią edycję targów Solar Energy Expo w roku 2022, nie bardzo wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pierwszej tego typu imprezie po pandemii.

BMS – przegląd interfejsów

Interfejsy przyłączeniowe, to punkty połączeń, dzięki którym układ BMS może łączyć się ze światem zewnętrznym.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.