BMS – pomiar prądu

Dokładny pomiar prądu, wpływającego oraz wypływającego z baterii zarządzanej przez BMS, jest bardzo istotny z punktu widzenia prawidłowego działania całego układu. 

W prototypowej wersji systemu BMS, pomiar prądu był realizowany za pomocą rezystora bocznikującego. Ten sposób pomiaru prezentował wady związane ze stratami energii na rezystorze bocznikującym, właściwą separacją galwaniczną całego układu oraz dokładnością pomiaru, związaną m. in. ze zmiennymi warunkami temperaturowymi. Z tego względu, w wersji produkcyjnej, należało zmienić sposób pomiaru prądu. Po przeglądnięciu dostępnych technologii, zadecydowano o realizacji pomiarów prądowych za pomocą czujnika Hallotronowego. Dzięki czujnikowi Halla, możemy zachować separację galwaniczną względem układu pomiarowego, zwiększyć precyzję wykonywanych pomiarów oraz ich odporność na zmienne warunki temperaturowe (brak potrzeby kompensacji pomiarów). 

Czujnik Halla jest zewnętrznym elementem podłączanym do układu BMS. Każdorazowo musi być dobrany właściwy model czujnika, ze względu na różne prądy przepływające przez projektowany układ bateryjny.


 

Inne artykuły

Rekordowe dotacje na magazyny energii
Rekordowe dotacje na magazyny energii

Stabilizacja systemu energetycznego, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i tańszy prąd dla firm – to główne cele nowego programu dofinansowania magazynów energii, który rusza już w lutym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty