Wsparcie rozwoju

W poprzednim wpisie wspominaliśmy o realizacji projektu modułowego systemu zarządzania magazynami energii BDMS (będącego rozwojową wersją typowo stosowanych systemów BMS). W aktualnym wpisie chcieliśmy doprecyzować, że projekt jest realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 dofinansowanego z budżetu UE. 

Wartości dodane, wniesione za sprawą realizacji projektu do konstrukcji standardowych systemów BMS, takie jak modułowość, która zapewnia możliwość zwiększania pojemności akumulatorów (skalowania) już po zakupie przez użytkownika końcowego, monitoring parametrów pracy oraz logowanie błędów pracy akumulatorów, czy obniżenie kosztów projektowania oraz wykonania akumulatorów (baterii litowo-jonowych) wyposażonych w tak wykonany system BMS, przekonały kapitułę konkursu o wysokiej wartości realizowanego projektu oraz pozwoliły pozyskać dofinansowanie. Dofinansowanie to pozwoli na wdrożenie rynkowe systemu BMDS oraz zaoferowanie go pierwszym klientom. 

W imieniu wszystkich zadowolonych użytkowników projektowanego układu BMS w przyszłości – dziękujemy! 


 

Inne artykuły

Rekordowe dotacje na magazyny energii
Rekordowe dotacje na magazyny energii

Stabilizacja systemu energetycznego, lepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i tańszy prąd dla firm – to główne cele nowego programu dofinansowania magazynów energii, który rusza już w lutym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne

80 TYS. ZŁ OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU W BLOKU!

Czy to możliwe? Tak! Dzięki potężnemu magazynowi energii, który zasila części wspólne budynku, można znacząco obniżyć koszty energii. Chcesz dowiedzieć się, jak to działa? Obejrzyj najnowszy film na kanale @Pompa Ciepła i PV!

Czy magazyn energii wymaga pozwolenia na budowę?

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą liczne korzyści, ale także stawia przed inwestorami szereg pytań prawnych. Jednym z nich jest kwestia, czy instalacja magazynu energii wymaga pozwolenia na budowę.

Żywotność akumulatorów LiFePO4

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych.

Czy magazyny energii wymagają decyzji środowiskowej?

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej infrastruktury energetycznej, jako narzędzia pozwalające na zwiększenie efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii i stabilizację sieci elektroenergetycznych.

Ładowanie akumulatorów LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) zrewolucjonizowały rynek urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych, dzięki swojej trwałości, bezpieczeństwu i efektywności.

Newsletter

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj dodatkowe rabaty